Dlaczego Lavazza Rossa to kawa popularna na całym świecie?

Kawa to napój, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia. Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie kawa należy do jednego z najpopularniejszych napojów spożywanych w dużych ilościach. Na rynku można spotkać różne gatunki i rodzaje kawy. Na szczególnie zainteresowanie zasługuje doskonała kawa ziarnista Lavazza Rossa.

Niezwykły charakter dwóch rodzajów kawy

Lavazza Rossa to mieszanka dwóch gatunków kawy: arabiki i robusty, które zostały zmieszane w proporcjach 40% do 60%. Produkt jest wytwarzany z ziaren pochodzących z afrykańskich i brazylijskich plantacji, które są w odpowiedni sposób palone, aby wydobyć łagodny smak i nadać kawie niepowtarzalnego charakteru.

Różnorodne nuty zapachowe i smakowe

Kawa ziarnista Lavazza rossa (gdzie szukać) posiada wysoki poziom kofeiny, dlatego doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy szukamy pobudzenia na dalszą część dnia. Jednocześnie jest to kompozycja wielu różnorodnych nut smakowych, Dzięki temu nie jest to napój nudny i monotonny. Można w nim znaleźć zarówno nuty suszonych owoców, jak i ciemnej czekolady.

Uniwersalna kawa Lavazza Rossa

Warto zwrócić uwagę na fakt, że kawę Lavazza Rossa można parzyć w różnego typu ekspresach automatycznych. Jednocześnie jest to napój, który można przygotowywać w tradycyjny sposób, po prostu zalewając wodą. Dzięki swojemu uniwersalnemu zastosowaniu Lavazza Rossa stała się bardzo popularna i jest parzona w domach, a także podawana w kawiarniach oraz restauracjach na całym świecie.

Tradycja i nowoczesność w jednym

Lavazza Rossa to gatunek kawy, który posiada intensywny smak, doskonale komponujący się także z mlekiem. Wszystko zależy od naszych indywidualnych podobań oraz ilości kawy wypijanej na co dzień. Sukces kawy Lavazza Rossa polega w dużej mierze na połączeniu tradycji w nowoczesnym sposobem przyrządzania napojów. 

Dobry nastrój na każdy dzień

Wiele osób kojarzy kawę Lavazza Rossa ze słoneczną Italią. Kawa we Włoszech jest zazwyczaj wypalana w bardzo dużym stopniu, co powoduje niezwykły aromat i możliwość dodawania wielu dodatków. Dlatego kawa Lavazza Rossa może być nie tylko doskonałym rozpoczęciem dnia, ale także prawdziwą podróżą do tych miejsc w Europie, które kojarzą nam się z relaksem i obecnością słońca przez cały rok.