Nietypowe zastosowania kawy

Kawa służy nie tylko do picia

Wszyscy kochamy kawę. Podawana jest ona na całym świecie i istnieje wiele sposobów jej serwowania. Doceniamy walory prozdrowotne kawy. Kochamy ulgę, którą niesie o poranku, gdy wabi nas swym aromatem i pozwala radośnie zacząć dzień. Smak i zapach kawy zależy od jakości mieszanki ziaren, z której została ona przygotowana. Aby móc w pełni rozkoszować się jej walorami, trzeba zadbać o to, by była ona odpowiedniej jakości. Warto więc zainwestować na przykład w zakup Lavazza rossa (gdzie szukać), znakomitej mieszanki arabiki (40%) oraz robusty (60%). Kawę w gospodarstwie domowym możemy używać do wielu praktycznych celów. Jej właściwości pomogą stworzyć ekologiczne i pachnące kosmetyki. Kawa przyda nam się też do pielęgnacji roślin. 

Praktyczne zastosowanie ziaren kawy w domu

Powszechnie znanym zastosowaniem kawy jest używanie jej do pochłaniania nieprzyjemnych zapachów. Właściwość ta pomoże uporać się z nieświeżym zapachem w lodówce i zamrażalce. Zmieloną kawę należy wysypać na talerzyk, który umieszcza się w lodówce. Kawa włożona do lodówki na noc sprawi, że rano przykry zapach będzie tylko wspomnieniem. Co ciekawe, użycie fusów zamiast świeżej kawy również przyniesie zamierzony rezultat. Zmielona kawa, którą umieścimy w szafie lub garderobie, pomoże utrzymać w nich na długo ładny zapach. Zmielone ziarna kawy ( a także fusy po kawie) znakomicie sprawdzą się jako środek czyszczący. W zgodny z naturą sposób, pozwoli pozbyć się zanieczyszczeń takich jak choćby przypalony tłuszcz. 

Coś dla urody

Zmielona kawa jest bazą do wykonywania domowych peelingów. Wystarczy dodać do niej odrobinę olejku kosmetycznego lub oliwy z oliwek. Mieszankę można wzbogacić pachnącym cynamonem lub brązowym cukrem. Taki kosmetyk własnej produkcji jest tani, naturalny i łatwy w przygotowaniu. Doskonale sprawdzi się do pielęgnacji całego ciała. Najlepiej używać go pod prysznicem, gdyż pozwoli to szybko pozbyć się mogącego spowodować plamy produktu. Kawa służy też do przyrządzania maseczek. Pomagają one pozbyć się opuchlizny i worków pod oczami oraz działają przeciwzmarszczkowo.