Przedszkole

Home Przedszkole
Kilka słów o nas
Bąbelkowa Akademia to wyjątkowe, niepubliczne przedszkole integracyjne w Łomiankach o profilu muzycznym. Na co dzień wykorzystujemy dobroczynny wpływ muzyki na wszechstronny rozwój dzieci. U nas dźwięki mają moc!

niewielkie grupy
przestronne sale
zajęcia muzyczne
codziennie język angielski
przyjazne otoczenie
zdrowe posiłki
nauka i zabawa
kompetentna kadra

Wykorzystujemy metody pedagogiczne oparte na muzykoterapii, rytmice i choreoterapii, dzięki którym Maluchy odkrywają nowe umiejętności i uczą się wrażliwości. Obcowanie z muzyką w połączeniu z ruchem, śpiewem oraz graniem na różnorodnych instrumentach sprawia, że dziecko jest aktywne w naturalny dla siebie sposób. Takie zajęcia to dodatkowa wartość dla naszych przedszkolaków, obok nauki współdziałania oraz uzupełniania się dzieci zdrowych i niepełnosprawnych.

Zajęcia dodatkowe
Urozmaicamy ofertę dydaktyczną ciekawymi propozycjami zajęć, które są prowadzone przez wykwalifikowanych pedagogów. W ramach czesnego wszystkie dzieci obejmuje:

rytmika
muzykoterapia
choreoterapia
bajkoterapia
opieka dietetyka
język angielski 5 razy w tygodniu
Zajęcia terapeutyczne

Dzieci w naszym przedszkolu mogą skorzystać z dodatkowych ćwiczeń terapeutycznych. Dla Maluchów z orzeczeniem o kształceniu specjalnym są one w cenie czesnego.

Integracja Sensoryczna

Zajęcia w tym obszarze wspomagają właściwe odbieranie bodźców przez mózg dziecka. Ich celem jest zwiększenie zdolności do nauki oraz wzrost samooceny, a także przezwyciężenie takich trudności, jak np. problemy z koordynacją, opóźnienia w rozwoju mowy czy w rozwoju dużej lub małej motoryki.

Logopedia

Podczas niej przedszkolaki uczą się prawidłowej mowy oraz pracują nad jej wadami czy zaburzeniami; dbamy o jak najlepszy rozwój dzieci w tym kierunku i skupiamy się na wszystkich czynnikach, które mogą mieć negatywny wpływ na mowę.

Terapia Pedagogiczna

Celem tej terapii jest stymulowanie właściwego rozwoju Maluchów. To zarówno korygowanie jego nieprawidłowości, wyrównywanie braków w wiadomościach, ale również dostrzeganie uzdolnień i pozytywnych cech.

Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne

W ramach tych ćwiczeń nastawiamy się na gimnastykę korekcyjną – profilaktykę i pracę nad wadami postawy, rozciągane są przykurczone mięśnie i wzmacniane mięśnie rozciągnięte i osłabione, kształtowana jest równowaga

Nasze grupy

Pracujemy w małych grupach dzięki czemu na każde dziecko jest zwracana szczególna uwaga.
Integracja w naszym przedszkolu jest bardzo ważna, dlatego też dzieci w orzeczeniem mają dodatkową opiekę nauczyciela prowadzącego, psychologa lub logopedy
Zajęcia z rytmiki, muzykoterapii oraz choreoterapii prowadzone są cyklicznie min. 3 razy w tygodniu w ramach czesnego.
Zapewniamy także dla dzieci z orzeczeniem bezpłatne zajęcia z SI, logopedii, terapii pedagogicznej oraz zajęcia korekcyjno – kompensacyjne

699 złmiesięcznie
Mali Odkrywcy
07:00 - 18:30
  • Wiek: 3
  • Liczebność grupy: 15
699 złmiesięcznie
Leśne Ludki
07:00 - 18:30
  • Wiek: 4
  • Liczebność grupy: 15
699 złmiesięcznie
Zuchy
07:00 - 18:30
  • Wiek: 5
  • Liczebność grupy: 15
Plan dnia
Jeden dzień z życia przedszkolaka
07.00 - 08.30 - czas w świetlicy
08.30 - 09.00 - śniadanie
09.00 - 10.00 - zajęcia dydaktyczne
10.00 - 11.00 - zajęcia korekcyjne / dydaktyczne / język angielski / ceramika / zumba
11.00 - 12.00 - zajęcia dydaktyczne / język angielski / rytmika
12.00 - 12.30 - posiłek
12.30 - 13.30 - język angielski / taniec nowoczesny / zajęcia dydaktyczne
13.30 - 14.00 - odpoczynek
14.00 - 15.00 - drugie danie
15.00 - 16.30 - zajęcia opiekuńczo wychowawcze
16.30 - 17.00 - podwieczorek
17.00 - 18.30 - czas w świetlicy
Dzień w Bąbelkowej Akademii rozpoczyna się o godzinie 7.00, a kończy o 18.30. W tych godzinach dzieci bawią się i uczą podczas zajęć prowadzonych przez kompetentnych pedagogów. Maluchy mają zapewnione całodzienne wyżywienie – 4 pełnowartościowe posiłki (śniadanie, zupę i II danie z kompotem, podwieczorek oraz II podwieczorek), uwzględniamy także indywidualne preferencje żywieniowe i wykluczenia.

Nasza kadra
Jolanta Mastalerz
Prowadzi zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Magister wychowania fizycznego, ukończyła szkolenie I stopnia w obszarze integracji sensorycznej oraz jest absolwentką studiów podyplomowych z logopedii; dzieci podczas zajęć z Panią Jolantą ćwiczą zapobiegające wadom stóp oraz uczestniczą w zabawach, które rozwijają koordynację ruchową i kształtują równowagę.
Milena Rutkowska
Uczy w naszym przedszkolu języka angielskiego. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku na kierunku: edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim. Pani Milena wzoruje się na kanadyjskich i amerykańskich nauczycielach oraz metodzie Super Simple Learning, dzięki czemu każda lekcja łączy naukę z zabawą i jest pełna niespodzianek.
Izabela Miśkiewicz
Jest naszą specjalistką od ćwiczeń muzyczno-ruchowych. Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Teorii i Edukacji Muzycznej. Podczas muzykoterapii, rytmiki i choreoterapii pod okiem Pani Izabeli dzieci doskonale rozwijają swoje umiejętności, kreatywność i wyobraźnię.
Magdalena Boczarska
Ekspertka od terapii pedagogicznej. Magister pedagogiki specjalnej, która od 14 lat pracuje z dziećmi z trudnościami edukacyjnymi. Pani Magdalena skupia się na potencjale dzieci, swoje zajęcia opiera na metodzie zabaw fundamentalnych, pedagogice zabawy i elementach metody dobrego startu. Kieruje się zasadą, że dzieci chętniej się angażują, kiedy czerpią z tego przyjemność.