Pyszna i aromatyczna kawa Lavazza Rossa

Kto z nas nie lubi aromatycznej włoskiej kawy? Najlepiej z dodatkiem mleka i przypraw, które nadają niepowtarzalnego charakteru. Dla wielu osób doskonałym rozwiązaniem będzie kawa Lavazza Rossa. To połączenie ziaren pochodzących z afrykańskich i brazylijskich plantacji. Z taką kawą warto zaprzyjaźnić się na dłużej.

Niebanalny smak kawy ceniony na całym świecie

Kawa Lavazza Rossa to połączenie arabiki i robusty w proporcjach 40/60%. Dzięki temu uzyskujemy łagodny smak, wyraźny aromat i obecność wielu różnych nut zapachowych. Można powiedzieć, że jest to połączenie tradycyjnej kawy z nowoczesnymi możliwościami związanymi z uzyskiwaniem niebanalnych połączeń i dodatków. Lavazza Rossa jest rozpoznawalna już od pierwszego łyku, dlatego jest to kawa bardzo często podawana w restauracjach, a także przyrządzana w domach na całym świecie.

Wiele sposobów przyrządzania kawy Lavazza

Do zalet kawy Lavazza Rossa warto zaliczyć wiele możliwości przyrządzania. Można ją przygotować w ekspresie automatycznym, jak również po prostu zalać wodą. Smak i aromat doskonale komponuje się z mlekiem, a w trakcie picia wyczujemy posmak ciemnej czekolady oraz suszonych owoców. Ten gatunek kawy warto w szczególności przyrządzić we włoskiej kawiarce, który daje niezwykły efekt zapadający w pamięci na długi czas.

Energia do podejmowania nowych wyzwań

Niezależnie od naszych indywidualnych upodobań, warto zwrócić uwagę na ilość kawy spożywanej każdego dnia. Picie kilku filiżanek dziennie doskonale pobudzi nasz organizm i sprawi, że będziemy mogli bardziej skupić się na pracy lub często wykonywanych czynnościach w domu. Nie można jednak przesadzać z ilością kawy, dlatego specjaliści radzą nie przekraczać 6 dużych filiżanek dziennie. Jest to ilość bezpieczna bez względu na moc kawy, jaką preferujemy.

Lavazza Rossa ma intensywny smak, który trudno pomylić z innymi gatunkami kawy. Można ją przygotowywać w formie cappuccino lub latte i za każdym razem będzie urzekać smakiem przypominającym słoneczne Włochy. Jest to napój, do którego będziemy wracać często niezależnie od płci, wieku i codziennych obowiązków zawodowych.